PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Datum upisa : 14.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac

Primera (Španija) Empty
PočaljiNaslov: Primera (Španija)   Primera (Španija) EmptyNed Okt 05, 2008 12:45 pm

Real Madrid – Espanjol

Fudbaleri Barselone u subotu su na svom "Nou Kamp" stadionu deklasirali Atletiko iz Madrida i utakmicu šestog kola španske Primere dobili sa 6:1.

Barselona je vođstvo od 3:0 imala već u devetom minutu, a do 28. rezultat je bio 5:1.

Prvi gol je posle kornera Ćavija u trećem minutu glavom postigao meksički reprezentativac Rafael Markes, da bi u petom Kamerunac Samjuel Eto povisio na 2:0, pošto je bio precizan sa penala koji je dosuđen zbog prekršaja Tomaša Ujfalušija nad Lionelom Mesijem.

Samo četiri minuta kasnije Mesi se i upisao u listu strelaca, pošto je slobodan udarac sa nekih 20 metara izveo dok je golman Atletika Gregori Kupe još nameštao živi zid.

Atletiko je na 3:1 smanjio u 13. minutu, kada je loptu u mrežu Barselone precizno plasirao kapiten gostiju Maksi Rodriges, koji je, međutim, već u 21. minutu morao da zbog povrede napusti teren.

Barselona je do tada već postigla i četvrti gol, a strelac je ponovo bio Eto, koji je u 18. minutu na grudi primio odličan pas Ćavija, jednim potezom prevario Ujfalušija i Kupea i postigao svoj drugi pogodak.

Primera (Španija) 99606412948e7f7f426352721921214_big

Peti gol je u 28. minutu postigao Ejdur Guđonsen, koji je prvi stigao do lopte koja se posle šuta Andresa Inijeste odbila o stativu Madriđana.

Konačan rezultat postavio je u 73. minutu rezervista Tijeri Anri, koji je posle odlične akcije Ćavija i Bojana Krkića loptu iz prve smestio u protivnički gol.

Atletiko je na prethodnih pet kola primio ukupno četiri gola, a u duelu sa Barselonom mogao je da pretrpi i ubedljiviji poraz, pošto su domaći propustili još nekoliko izglednih šansi.

Barseloni je pobeda nad Atletikom donela i drugo mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, tri manje od Viljareala, koji je na utakmici sa Betisom uspeo da za dva minuta preokrene rezultat i od 0:1 stigne do trijumfa od 2:1 što mu je donelo i lidersku poziciju u Primeri.

Prvo je u 68. precizan bio Gonsalo Havijer Rodriges, a u 70. minutu konačan rezultat postavio je Hoseba Ljorente.

Ostale utakmice kola igraće se u nedelju, kada će Valensija, koja ima 13 bodova, gostovati Valjadolidu i pokušati da se eventualnom pobedom vrati na prvo mesto na tabeli. Četvrtoplasirani Real iz Madrida dočekaće Espanjol, dok će petoplasirana Sevilja ugostiti Atletik iz Bilbaoa.

Nazad na vrh Ići dole

Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Primera (Španija)   Primera (Španija) EmptyNed Okt 26, 2008 2:35 pm

Osasuna : Betis 0 : 2
Barselona : Almerija 5 : 0