Jelen Superliga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jelen Superliga

Forum o Jelen Superligi

www.superligasrbije.iz.rs
 

PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Jakuza (Napredak)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
DakiAleksinac

DakiAleksinac


Broj poruka : 290
Datum upisa : 14.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptyUto Jul 15, 2008 7:31 pm

Napredak je drugi tim po gledanosti na domaćem terenu u Superligi!
Iza Napretka stoji armija navijača, i pred svaku utakmicu protivnicima strah u kosti uteruje pesma "Postoji jedan grad" koju peva ceo stadion.
Na severu su najvatreniji navijači - Jakuza.
Jakuza je zvanično osnovana 1988. godine, mada je navijanja na stadionu pod Bagdalom bilo i ranije. Grupa je ime dobila po japanskoj mafiji.
Jakuza je od samog osnivanja važila za jednu od najboljih grupa. Brojnost je uvek bila dobra, a što je još važnije, išlo se na sva gostovanja. Jakuza je jedina grupa uz Delije i Grobare koja je otišla na gostovanje u Prištinu u vreme krize na Kosovu.
Poznati su i po incidentima protiv Vardara u Kruševcu, protiv navijača Hajduka, kada je otet transparent Torcidi, kao i u mom gradu u Hali, na košarkaškoj utakmici.
Jakuza je sredino debvedesetih bila u krizi, ali se grupa ponovo vratila na navijačku scenu.
Danas ih ima oko 100, a na većim utakmicama i preko 500.

Jakuza (Napredak) 103

Jakuza (Napredak) 119

Jakuza (Napredak) Napredakzvezda1ru5cw5

Jakuza (Napredak) 309

Jakuza (Napredak) Img_0010

Jakuza (Napredak) Img_0012

Jakuza (Napredak) Nfkborac1pa1

Jakuza (Napredak) 115
Nazad na vrh Ići dole
http://www.meridiansuperliga.net.ms/
Cruzeiro

Cruzeiro


Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.08.2008

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptySub Avg 09, 2008 1:48 pm

Jel zna neko kako je doshlo do toga da se zovu bash Jakuze?Mislim meni je to malo smeshno al' ajde.
Nazad na vrh Ići dole
PFC 4ever!

PFC 4ever!


Broj poruka : 295
Datum upisa : 14.07.2008
Lokacija : Sa Partizanom!

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptySub Avg 09, 2008 4:12 pm

Jakuze su valjda bili neka japanska mafija,verovatno su po njima dobili ime...?
Nazad na vrh Ići dole
Cruzeiro

Cruzeiro


Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.08.2008

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptySub Avg 09, 2008 5:19 pm

PFC 4ever! ::
Jakuze su valjda bili neka japanska mafija,verovatno su po njima dobili ime...?

Ma znam sta su jakuze nego se pitam otkud im to da se tako nazovu?

I jakuze su josh uvek japanska mafija poshto si ti rekao da su bili japanska mafija.Bash me zanima dal' 70 posto navijacha Napretka zna zbog chega se tako zovu.
Nazad na vrh Ići dole
DakiAleksinac

DakiAleksinac


Broj poruka : 290
Datum upisa : 14.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptyNed Avg 10, 2008 12:27 pm

Ja stvarno ne znam zašto se tako zovu, to ime su dali '89.
Evo ko je "Jakuza" (sa sajta navijačke grupe):
Citat :
Јакузе - јапанска мафија позната под именом Ја-Сан, добила је име по популарној игри картама ханафуда, односно најлошијој комбинацији коју играч може да извуче: 8 (ја), 9 (ку) и 3 (ја) што у буквалном преводу значи безначајно, па их у Јапану зову и 893. Најбројнија је криминална организација на свету. Препознају се по кратко подшишаној коси, тетоважама по готово целом телу (најпопуларније су ирезуми и хоримоно) и по недостатку малог прста на руци (то ритуално одсецање се зове јубитсуме).

Наиме, приликом првог прекршаја починилац мора да одсече врх малог прста на левој руци и да га преда свом надређеном.

Порекло јакуза лежи у разбојничким дружинама такозваних ронина тј. самураја без господара који су лутали и пљачкали Јапаном. Прве праве организације јакуза су настале пре око 300 година.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.meridiansuperliga.net.ms/
DakiAleksinac

DakiAleksinac


Broj poruka : 290
Datum upisa : 14.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptyPon Sep 15, 2008 3:21 pm

Tragedija...

Jakuza više ne postoji!!!


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.meridiansuperliga.net.ms/
Marko Jonson

Marko Jonson


Broj poruka : 69
Datum upisa : 28.07.2008

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptyPon Sep 15, 2008 3:26 pm

Kako bre?
Nazad na vrh Ići dole
DakiAleksinac

DakiAleksinac


Broj poruka : 290
Datum upisa : 14.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptyPon Sep 15, 2008 4:21 pm

Samo ću da prenesem moju poruku sa Napretkovog sajta:

Citat :
A jel ima šanse da se formira neka druga grupa!? Možda je, što kažete, bolje što se Jakuza raspala! Jer, kad imate grad od 80 000 stanovnika, na stadion dođe 4 000, od tih ljudi ne može da se skupi 200 koji će da navijaju! Problem je, daklem, u vama. Ne u gradu, ljudima... Ja, ustvari o tome ne mogu da pričam, jer nisam iz Kruševca, ne znam nikog od Jakuza. Ali, OFK Beograd naprimer. Tamo dođe 400 ljudi na utakmicu a 250 navija!!! A u Kruševcu ne može da se napravi navijačka grupa, pa malo je nelogično! Jednostavno mi je žao što se sve okrenulo naopačke!!! Kako je sve bilo kao u raju prošle godine. Napredak igra dobro, po 200 jakuza na utakmici, pobede, vrh tabele, po desset ljudi na sajtu, imamo šansu za Kup UEFA, Saša Nikolić ljubi Napretkov grb... I sve se okrenulo... STRAŠNO!!! Možete da kažete da ja ne znam jer nisam odatle, ali ja VOLIM Napredak, pa tad sam bio u situaciji da bukvalno dam život za Napredak, i ne mogu da mi ne bude žao jer se sve ovo dešava!!!1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.meridiansuperliga.net.ms/
DakiAleksinac

DakiAleksinac


Broj poruka : 290
Datum upisa : 14.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac

Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) EmptyNed Sep 28, 2008 1:12 pm

Jakuza ponovo postoji! Juče je bila proslava 20 godina od nastanka grupe!
Inače, osnovana je i grupa "Čarapani", čine je uglavnom mlađi, kao što reče jedan navijač: prosek godina je 9.
Ali bar navvijaju za razliku od Jakuza... Doduše, navijanje juče je bilo odlično!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.meridiansuperliga.net.ms/
Sponsored content





Jakuza (Napredak) Empty
PočaljiNaslov: Re: Jakuza (Napredak)   Jakuza (Napredak) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jakuza (Napredak)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Napredak u sezoni 2008/09

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Jelen Superliga :: Navijačka scena :: Navijači-
Skoči na: