Admin

Broj poruka : 275
Datum upisa : 13.07.2008

Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptySre Okt 29, 2008 6:20 pm

SL: Zvezda opet stala

Više nema ekipa u Jelen Superligi bez pobede. Borac i Rad su upisali "trojke", a Čačani su se prvi put u šampionatu radovali, ni manje ni više, nego protiv Crvene zvezde!

Crveno-beli su posle poraza u večitom derbiju vezali dva uspeha, protiv Napretka i OFK Beograda, ali su opet zaustavljeni kraj Morave.

Zvezdin "dželat" je bio njen nesuđeni igrač, Darko Lazović, koji je letos umalo završio na Marakani. On je u
85. minutu kontranapad "zebri" pretvorio u pobedonosni gol.

I Rad je konačno slavio. "Građevinari" su uknjižili "trojku" protiv Vojvodine, na debiju najmlađeg trenera u istoriji elitnog ranga takmičenja, Marka Nikolića.

Novosađani su u 29. minutu na Banjici propustili šansu, pa je dva minuta kasnije usledila kazna.

Loptu ubačenu iz auta u šesnaesterac prihvatio je Radivojević, atraktivnim driblingom prebacio Lovrića, opet primio loptu i tukao po zemlji ispod golmana Brkića, što je bio jedini gol na utakmici.

Da Javoru prija Beograd pokazalo se i na Karaburmi. Prethodno su Ivanjičani remizirali na Banjici i u Humskoj, a slavili na Marakani.

Monotoniju na Omladinskom stadionu prekinuo je Račić. Skočio je između štopera OFK Beograda, na pet-šest metara od gola i "zapakovao tri boda" koja su otišla u Ivanjicu. Javor je stigao do trećeg mesta na tabeli.

Banat je zasluženo pobedio Kuljane, koji su od 39. minuta igrali bez isključenog Kekezovića (dobio dva žuta za četiri minuta).

Domaćin je u drugom poluvremenu u potpunosti dominirao, a uspeh mu je doneo Đukić, udarcem glavom u padu sa "druge stative u 53. minutu. Zrenjaninci su se tako po broju bodova izjednačili sa Hajdukom.

Kruševljani su do pobede nad Čukaričkim došli posle dva volej-udarca, prvo Vujovića (62. minut), zatim i Pavlovića (82).

Kuriozitet kola je da su pobede zabeležile četiri poslednjeplasirane ekipe.

Partizan - Jagodina (17.45)

Tabela: Partizan (-1) 22, Vojvodina 18, Javor 16, OFK Beograd 15, Crvena zvezda 14, Čukarički 13, Jagodina (-1) 13, Banat 12, Hajduk 12, Borac 9, Napredak 8, Rad 8 bodova.

Parovi 11. kola: Vojvodina - Banat, C. zvezda - Rad, Javor - Borac, Čukarički - OFK Beograd, Jagodina - Napredak, Hajduk - Partizan.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptyNed Nov 02, 2008 2:06 pm

SL: Rezervisti spasili Crvenu zvezdu

Kada više nije znao kako da pokrene svoj tim, trener Crvene zvezde Čedomir Janevski u finišu meča sa Radom ubacio je u igru Tričkovskog, Klea i Somea.

"Oduvek sam pričao da utakmice dobijaju i gube svi, svih 14 igrača", pomenuo je i rezerviste posle meča Janevski.

Oni su mu se zahvalili golovima u 88. i 90. minutu i doneli zlata vrednu pobedu timu u poslednjem meču 11. kola Jelen Superlige - 2:0 (0:0). Pre tri dana, Zvezda je igubila u Čačku od Borca sa 1:0.

Prvi je gol "pao" kada je jednu "bunar" loptu Nikole Petkovića, Brazilac Kleo glavom poslao u prostor i tako Igoru Tričkovskom stvorio idealnu priliku za pogodak. Makedonac je između dvojice prvo grudima primirio loptu, a onda desnom nogom, iz poluvoleja, savladao Damira Kahrimana - 1:0 i veliko olakšanje za veći deo od 3.000 navijača u Ljutice Bogdana.

Već tada bilo je jasno da će Zvezda zabeležiti treću pobedu na svom terenu, uz dva poraza, a da sve bude atraktivnije postarao se Ibrahima Some, koji je jedan "balon" u šesnaestercu gostiju uhvatio makazicama i povećao na 2:0.

"Čestitam momcima. Znam da su bili pod velikim pritiskom posle poraza Borca, što je i razumljivo i zato znam koliko im je put do ova pobede bio težak i koliko im je sada slatka. Sakupili su snagu i dali sve od sebe. Gledali smo borbenu i lepu utakmicu. Naš rival se uglavnom branio u drugom poluvremenu i to nam je otežavalo posao. Igrači su se trudili da se ne ponove kontre protiv nas iz Čačka. Drago mi je što su izmene donele golove i prevagu koju smo čekali", srećan je bio Makedonac.

Sa ova tri boda, momci Čedomira Janevskog približili su se lideru Partizanu na devet bodova. Zvezda sa 17 deli četvrto mesto na tabeli sa Javorom.

Crveno-beli su, sve do ulaska trojice rezervista, bili blizu novog neuspeha na stadionu (Javor 0:2, Partizan 0:2). Fudbaleri Rada organizovano su se branili i pretili iz kontra napada, a u dva navrata (78. i 83. minut) itekako su oštećeni, jer su njihove akcije zaustavljene zbog ofsajda, koji nisu postojali.

U prvoj situaciji, građevinari su izveli kontru "4 na 3", centarfor Vladimir Jovančić "izbačen" je lice u lice sa golmanom Sašom Stamenkovićem, uspeo je da ga predribla, ali se u međuvremenu zaviorila zastavica pomoćnog sudije i akcija je prekinuta.

Usporeni snimak potvrdio je sumnje da od ofsajda nije bilo ništa, kao ni od vođstva gostiju, jer bi se Jovančić svakako ušetao u gol Zvezde u nastavku kacije.

Zastavica je prekinula još jednu kontru tima sa Banjice pri rezultatu 0:0, pas je i ovog puta išao ka Jovančiću, koji nije bio u ofsajdu, ali jeste Brana Ilić na levom krilu, mada on nije bio proigran u tom trenutku.

Malo posle toga, Nikolu Lazetića je zamenio Tričkovski, umesto Slavka Perovića ušao je Kleo, a potom i umesto Igora Burzanovića na teren je utrčao Some. Nekoliko sekundi nakon poslednje izmene Janevskog, Kleo je proigrao Tričkovskog i tu su se raspršili snovi gostiju o tek drugom uspehu u istoriji na stadionu Crvene zvezde...

Ovo je 20. duel dva tima na "Marakani", Zvezda je zabeležila 19. pobedu, uz jedan poraz. Nova gol-razlika iznosi 48:10.

Da nije bilo šanse Burzanovića u 35. minutu, o prvom poluvremenu ne bi trebalo trošiti ni reči. Milijaš je poslao lep pas u prostor za Burza, koji je prijemom ujedno izbacio dvojicu čuvara, ali onda sa 12 metara zapeo pravo u Kahrimana. Bila je to najbolja šansa na meču, iako su šut oprobali i Perović i Burzanović u još dva navrata.

Rad u prvih 45 minuta nije delovao kao tim spreman da napadne domaćina.

Nastavak je malo promenio sliku na terenu, u toliko što je Zvezda napadala sa sve više pojedinaca, što je stvaralo ogromne rupe u odbrani. Uz već pomenute kontre gostiju, treba nasvesti i pokušaj Brane Ilića, koji je sa 16 metara šutirao tik pored stative Stamenkovićevog gola (55. minut).

Lopta je tom prilikom zakačila nekog iz odbrane Zvezde, tako da je Rad dobio korner. U gužvi ispred gola crveno-belih (pre)temperamentni Nikola Petković je nekoliko puta, prvo ćušnuo, a potom i udario Đorđa Čotru po licu, ali je prošao nekažnjen, bar od strane sudije Milana Karadžića.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu, domaći tim imao je preko Branimira Subašića u 61. minutu. Džoker, odnosno dvostruki strelac iz meča sa OFK Beogradom (5:1) pre sedam dana na istom stadionu, ovog puta se obrukao, jer sa pet metara nije uspeo da glavom skrene loptu u mrežu.

Isti igrač prebacio je Kahrimana u 70. minutu, na trenutak je mreža Rada bila nebranjena, ali je Subašić otišao i suviše udesno, odakle je mogao samo da čeka da se pridruži još neko od igrača Crvene zvezde. Čekao je na pas, čekao i nije dočekao...

CRVENA ZVEZDA : Stamenković, Marković, Petković, Tomović, Mijailović, Nikolić, Milijaš, Lazetić, Burzanović, Perović i Subašić.

RAD : Kahriman, Čotra, Pejčinović, Savić, Teodorović, Vuković, Koković, Ilić, Jeremić, Jovanović, Radivojević.

SL: Partizan nije srušio Kulu

Fudbaleri Hajduka odbranili su svoju tvrđavu od napada šampiona. U meču 11. kola Jelen Superlige, Partizan u subotu, peti put u svojoj istoriji, nije odneo tri boda iz Kule - 1:1 (1:1).

Kuljani su preživeli potpunu ofanzivu crno-belih na startu meča, potom izjednačili iz kontre i onda, ne birajući sredstva, uspeli da odbrane svoj gol do kraja meča i otkinu dva boda lideru.

Sa ta dva boda, Tim Slaviše Jokanovića pevajući bi se vratio u Beograd, ali su pri rezultatu 1:0 za Partizan, Almami Moreira i Miloš Bogunović promašili velike šanse za gol i, verovatno, priliku da reše pitanje pobednika.

Beograđani su u vođstvo došli u 25. minutu, kada je šesti gol u prvenstvu postigao Lamin Dijara. On je spretno reagovao na nizak centaršut Ivana Stevanovića sa desnog krila i tako pogotkom završio lepu akciju celog tima. To je bila kruna potpune inicijative, za koju su se od starta meča opredelili crno-beli.

Na ruku im je išla potpuno neorganizovana igra defanzive Hajduka, čiji su igrači pravili mnogo grešaka na svojoj polovini.

U istom stilu, gosti su nastavili i posle vođstva, ali su usledili promašaji. Bogunović je pogodio stativu, a Moreira iz idealne prilike, potpuno neometan, promašio ceo gol. Golman Hajduka Anđelko Đuričić bez da je intervenisao, nije drugi put vadio loptu iz mreže, a u nastavku se pobrinuo da on bude zaslužan za to.

Umesto 0:3, na semaforu je u 39. minutu pisalo 1:1.

U jeku napada Partizana, sevnula je kontra Hajduka iz koje je Rajović pogodio gol, posle centaršuta Kozoša sa desnog boka. Ubod iz kontre zaboleo je igrače Partizana, koji posle izjednačenja nisu više napadali u talasima, ne obazirući se previše na odbranu gola.

Početak drugog poluvremena doveo je do pada tempa, najviše zahvaljujući tome što su Kuljani već u 46. minutu kao krajnji cilj zacrtali - remi. Na sredini terena su "seckali" igru protivnika, svaki korner i aut izvodili u najdužem mogućem roku, prilikom izmena domaći igrači nisu žurili, a sa svakom odmaklom sekundom rasla je i nervoza kod Partizanovaca, u čijim je redovima u drugom poluvremenu došlo do dve izmene.

Zorana Tošića je zamenio Adem Ljajić, a Miloša Bogunovića najiskusniji Veljko Paunović.

Ni to nije mnogo unapredilo igru prvaka, jer su sve do četvrtog minuta nadoknade najbolje prilike na meču bile one Moreire i Bogunovića iz prvog dela.

Kada su svi na stadionu u Kuli očekivali poslednji zvižduk sudije iz Surdulice, Partizan je umalo došao do pobede. Na centaršut sa leve strane, povratnik u tim kapiten Nenad Đorđević pokušao je glavom da postigne gol, ali se lopta od zemlje odbila tik pored stative.

Ostalo je 1:1.

Tom rezultatu radovali su se i u Novom Sadu (ali i u Ljutice Bogdana: Zvezda - Rad 2:0) gde je Vojvodina sa 60 sekundi rešila pitanje pobednika protiv Banata. Stojanović u 48. minutu za 1:0, Aleksić u 49. za 2:0 i tri boda, posle neprijatnog poraza u sredu na Banjici od Rada.

Zbog igre u tom susretu, trener Novosađana Dragan Radojčić odstranio je trojicu fudbalera iz prvog tima: Aleksandra Popovića, Miodraga Stošića i Igora Đuričića. U startnih 11 nije bilo ni Dragana Mrđe, a "packa" nekolicini trgnula je one na koje se Radojčić oslonio ovog puta, tako da naredno kolo Voša dočekuje sa minusom od pet bodova u odnosu na Partizan.

Vojvodina je bila bolji tim u prvom poluvremenu, ali je gol ostao na prečki...

Čim je počelo drugo poluvreme, Stojanović je levicom iz slobodnog udarca pogodio bliži golmanov ugao i načeo Zrenjanince.

Već u sledećoj akciji, domaćini su na brzinu izveli slobodan udarac, lopta je upućena ka mladom Danijelu Aleksiću, koji je nadmudrio kompletnu odbranu Banata, zaobišao i golmana Zečevića i postigao drugi gol na meču.

Do kraja susreta, najbolju priliku imao je Grozdanovski, koji nije uspeo da realizuje lepu akciju cele ekipe.

"Ubica" velikih Javor ove subote ostao je bez dva boda na svom terenu u Ivanjici, gde je Borac stigao do remija u finišu meča 2:2.

Ivanjičani su dva puta vodili, ali je Pavlović dva puta rekao - ne.

Golom Asamoe u 80. minutu, Jagodina je došla do nove pobede, ovog puta nad Napretkom - 1:0. Sa nova tri boda, Jagodinci ostaju u trci za Kup UEFA, a to je cilj koji je na kraju prošle sezone postavio prvi čovek kluba Dragan Marković Palma.

/Tričkovski 88, Some 90/

TABELA: Partizan 26, Vojvodina 21, OFK Beograd 18, Crvena zvezda 17, Javor 17, Jagodina 16, Čukarički 13, Hajduk 13, Banat 12, Borac 10, Napredak 8, Rad 8 bodova.

PAROVI 12. KOLA (8. i 9. novembar): Crvena zvezda - Vojvodina, Čukarički - Borac, Banat - Partizan, Hajduk - Napredak, Jagodina - OFK Beograd, Javor - Rad.
Admin
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptyNed Nov 09, 2008 12:04 am

8.11.2008

12. kolo JSL

Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 Jsl_8510

U prvih pet utakmica 12. kola JSL, koji su odigrani danas nije bilo nekih preteranih iznenađenja.

Javor se zadržao u vrhu tabele. "Građevinu" je srušio Nikola Simić pogotkom u 55. minutu.

Jagodina je savladala OFK Beograd i preskočila ga na tabeli. Najzaslužniji za drugu uzastopnu "trojku" Jagodinaca bio je dvostruki strelac, Vladica Spasojević.

Kuljani su se radovali na svom terenu. Jedini gol postigao je Živanović u 60. minutu.

Čačani već treću utakmicu za redom nisu izgubili, odnosno ostvarili su drugu pobedu. Slavili su na Banovom brdu sa 1:0, pogotkom Kocića.

Crvena zvezda je konačno zasijala. Izabranici Janevskog su savladali Vojvodinu - 3:1 (2:0) i domogli se trećeg mesta na tabeli Superlige.
Admin
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptyUto Nov 18, 2008 8:02 pm

SL: Radu bodovi, Čukaričkom suspenzija

Komesar za takmičenje Jelen Super lige Srbije Branislav Delić doneo je u utorak odluku da se utakmica 13. kola između Rada i Čukaričkog registruje službenim rezultsatom 3:0, u korist tima sa Banjice.

Čukarički je ostao bez bodova za "zelenim stolom" zbog neisplaćenog duga prema bivšem igraču Mirku Poledici u visini od 72.000 evra.

Utakmica u nedelju nije odigrana, jer Čukarički do petka 14. novembra nije uplatio dugovanja.

Čukarički je suspendovan do daljeg.

Izvor: Beta
Admin
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptySub Nov 22, 2008 9:26 pm

SL: Hajduk stavio tačku na seriju Borca
Subota, 22. novembar 2008. 15:18

Hajduk iz Kule probio se barem na 24 sata u gornji deo tabele, pošto je u jednoj od prvih utakmica 14. kola Jelen Superlige Srbije savladao Borac rezultatom 2:0.

Čačani su u Kulu doputovali da produže seriju od četiri utakmice bez poraza, započetu pobedom nad Crvenom zvezdom prošlog meseca, ali ih je ove subote zaustavio talentovani napadač Miloš Živanović.

Hajduk je njegovim golovima u 20. i 85. minutu upisao nova tri boda i na osnovu bolje gol-razlike potisnuo Jagodinu sa šeste pozicije. Jagodinci će imati šansu da se vrate na "svoje" mesto kada u nedelju dočekaju Rad.

Borac je poslednjih pola sata imao igrača manje, pošto je zbog namernog igranja rukom isključen Zoran Antić.

Ipak, Čačani su i tako oslabljeni mogli do boda, ali je u jednoj izglednoj situaciji sigurno intervenisao golman Hajduka Anđelko Đuričić. Nekoliko minuta kasnije Živanović je na pas Nenada Rajevića drugi put na utakmici matirao Branka Grahovca i otklonio sve dileme.

U derbiju začelja igrali su Banat i Napredak, a remi bez golova nije pomogao ni jednima ni drugima da bitnije poprave svoj položaj u borbi za opstanak.

Banat je tražio bodove posle vezanih poraza od Vojvodine, Partizana i Zvezde, dok su Kruševljani u poslednjih sedam kola čak šest puta izgubili. Bilo je šansi ispred oba gola, ali niko nije imao sreće da zatrese mrežu.

Bliži trijumfu na kraju su bili gosti, ali su šutevi Vujovića u 71. i Nikolića u 80. minutu, oba posle proigravanja Predraga Pavlovića, završili na stativi Dvorana. Napretku je ovo tek drugi prvenstveni bod na gostovanjima od početka sezone.

Partizan - OFK Beograd (15.00, TV)

TABELA: Partizan 32, Vojvodina 24, Crvena zvezda 23, OFK Beograd 21, Javor 20, Hajduk (meč više) 19, Jagodina 19, Borac (+1) 16, Čukarički 13, Banat (+1) 13, Rad 11, Napredak (+1) 9 bodova.
Admin
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptySre Dec 03, 2008 1:36 am

Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptyNed Dec 07, 2008 1:30 am

Zvezda silna, preokret Voše

U predivnom ambijentu, koji je motivisao igrače oba tima, deset hiljada gledalaca u Jagodini je prisustvovalo spektaklu. Prvi put u istoriji je gostovala Crvena zvezda, i pobedila ubedljivo - 4:1.

Ova pobeda crveno-beli slađa je u toliko što je kasnije tog dana, Partizan odigrao samo 1:1 protiv Rada.

Tim Čedomira Janevskog je poveo već u 8. minutu. Ninkov je "ukrao" loptu na sredini terena, krenuo napred i sa 20 metara uputio neodbranjivu bombu - 0:1.

Samo minut kasnije domaćin je izjednačio. Pavlović je iskosa sa desne strane ušao u šesnaestarac i šutirao u suprotan ugao. Lopta je prošla ispod noge Tomovića, a golman Stamenković je bio "kratak" - 1:1.

U 16. minutu Milijaš je srušen u kaznenom prostoru Jagodine. Koroman je izveo opravdano dosuđeni penal, ali se proslavio golman Pustinjaković, koji je zaustavio šut. Koroman je natrčao na odbijenu loptu, ali ju je poslao pored gola.

Da crveno-beli ipak na odmor odu sa prednošću pobrinuo se napadački tandem Subašić - Some. Subašić je "na prvu" usposlio Somea, koji je imao vremena da se namesti i savlada Pustinjakovića - 1:2.

Zvezda je u drugom poluvremenu sigurno čuvala vođstvo. Lazetić je u 78. minutu "overio" Jagodince udarcem sa desetak metara za 1:3, a da pobeda bude ubedljiva pobrinuo se domaći igrač Spasojević, koji je centaršut Koromana sproveo u svoju mrežu za konačnih 1:4.

Crveno-beli će se rado sećati gostovanja u Jagodini. Ne samo zbog bodova koje su osvojili, već zbog gostoprimstva na kakvo nisu navikli.

Ljubazni domaćini imaju i čime da se podiče. S obzirom na to da je Zvezda prvi put gostovala, svi u taboru vicešampiona su bili prijatno iznenađeni izglednom stadiona i infrastrukture.

Tadić za preokret Vojvodine

Vojvodina je slavila u Kuli zahvaljujući Tadiću.

Posle monotonog prvog poluvremena, Kuljani su u u drugom krenuli ofanzivnije, što im se isplatilo u 59. minutu. Tada se Živanović oslobodio dvojice čuvara i pronašao Rajovića, koji je izašao pred golmana Brkića. Iskoristio je šansu i postigao svoj peti gol u sezoni.

Međutim, u finišu je Tadić sa dva gola, oba posle prkida, doneo veliki preokret i time omogućio Vojvodini da zadrži tri boda prednosti nad Crvenom zvezdom.

Goleada u Dvoru, Romantičarima malo jedan Milovac

Koliko znači dobar teren, najbolje se vidi na primeru Banata. Ekipa je napustila Zrenjanin i vratila se u Banatski Dvor gde je ugostila OFK Beograd.

Viđen je sjajan meč, sa dva preokreta i šest golova.

Osmanović je u 3. minutu povukao kontranapad i uposlio Stevića, koji je zaobišao golmana Ilića i rutinski pogodio za vođstvo domaćina - 1:0

Izjednačenje je stiglo 15 minuta kasnije. Sevnula je "desnica" Milovca iz slobodnjaka, čuvar mreže Banata Jovšić je ostao ukopan, mogao je samo pogledom da isprati kako lopta skida paučinu iz gornjeg levog ugla njegovog gola - 1:1.

Milovac je doneo i potpuni preokret. U 32. minutu je natrčao na loptu, na 17-18 metara, i smestio je u donji levi ugao gola Jovšića - 1:2.

Goleada je mogla da bude nastavljena i šest minuta kasnije, kada je Banat bio nadomak izjednačenja, ali je golman Ilić zaustavio udarac sa bele tačke Osmanovića.

Ipak, samo tri minuta po povratku sa odmora Milutinović je, posle kornera, precizno šutirao glavom za 2:2.

Za novi preokret pobrinuo se Đukić u 63. Odlično je reagovao na centaršut i glavom poslao loptu iza leđa Ilića - 3:2.

Pobednika je definitvno rešio Stević svojim drugim golom u 78. minutu posle centaršuta Đukića, koji je nedugo zatim i isključen.

Banat je ipak sačuvao prednost, pa je novi šef struke Milan Budisavljević, postavljen posle odlaska Saše Nikolića, upisao prve bodove.

Čačani do boda sa desetoricom

Napredak je u 38. minutu utakmice protiv Borca pod Bagdalom bio "viđen" pobednik kada je sudija Dejan Filipović isključio gostujućeg igrača Marića (drugi žuti karton) zbog oštrog starta.

Tu prednost Kruševljani su materijalizovali već u finišu prvog poluvremena. Posle igranja rukom Dragutinovića, dosuđen je penal za domaćina, a siguran realizator bio je Mitrović - 1:0.

Međutim, Čačani su, iako brojčano slabili, stigli do boda u finišu, preko Grkajca.

Otišli bodovi iz Humske, ostale brige

Nema više Evrope, ali ni "bezbrižne" prednosti na tabeli. Fudbaleri Partizana posle remija sa Radom u subotu popodne na svom stadionu (1:1) imaju nove brige... Vojvodina je na tri, a Crvena zvezda na šest bodova.

Ne tako davno, večiti rival iz Ljutice Bogdana imao je 13 bodova manje od crno-belih.

Novi rezultatski neuspeh delom je platio i vezista crno-belih Ljubomir Fejsa, kojem su Grobari "spevali" pesmu ne baš prijatnih stihova. Koliko je loše igrao on, igrao je i ceo tim Partizana, jer je opšti utisak da je Rad - bio bolji rival tokom 90 minuta!

Vođstvo je Partizanu pred 2.673 gledalaca doneo Adem Ljajić u 17. minutu, a izjednačenje "građevinarima" Milan Jovanović, ali ne Lane, u 51. minutu.

Mladi Ljajić je novi gol u šampionatu postigao iz neposredne blizine. Najnoviji u nizu Partizanovih "vunderkindova" našao se na pravom mestu i zakucao loptu u mrežu posle traljavog šuta Lamina Dijare. Pokušaju Senegalca, koji se pretvorio u asistenciju, prethodio je prodor i centaršut Ivana Stevanovića po desnoj strani.

Šampion je praktično iz prve šanse postigao gol.

Pre i posle tog događaja, zanimljivije je bilo na tribinama gde se oko 600 Grobara na jugu i 200 članova navijačke grupe United Force na severu prepucavalo, a najgore je prošao Ljubomir Fejsa jer su ga "isprozivali" navijači tima za koji nastupa.

Grobari su pored pesama podrške povređenom zameniku kapitena Almamiju Moreiri, izrazili nezadovoljstvo načinom na koji Fejsa, skupo plaćeni mladi reprezentativac Srbije igra od kada je letos došao u Humsku iz kulskog Hajduka za 1.200.000 evra.

"Nikada nikog preteći nećeš, spor si ko kornjača, Fejsa, Fejsa, vrati milion i dvesta", pevali u Grobari.

To je svakako delom uticalo da Fejsa ponovo prikaže bledu igru, ali u subotu uveče nije bilo dobrog igrača u timu Slaviše Jokanovića.

Ukratko: Rad je bio bolji rival.

Brana Ilić, Radomir Koković i Nemanja Andrić zadavali su mnogo muka Paritzanovoj odbrani, u kojoj nije bilo kapitena Nenada Đorđevića, ali je mladom timu sa Banjice u nekoliko navrata nedostajalo veštine u završnici.

I fudbalska "pravda" zadovoljena je u 51. minutu kada je u jednom haosu pred golom Mladena Božovića lopta prvo pogodila prečku, potom se odbila nazad u gužvu gde se najbolje snašao rezervista Rada Milan Jovanović. "Banjički Lane" je ćušnuo loptu u mrežu gradskog rivala za 1:1, posle čega su crno-beli češće "bodreni" zvižducima nego pesmom.

Izjednačenje je donekle trglo posrnulog lidera, ali sve što je Partizan uspeo da uradi je - šut u prečku.

Ponovo je okvir gola pogodio Zoran Tošić, kao protiv Standarda u Beogradu pre deset dana.

U finišu meča, bliži golu bili su Radovci. Božović je u padu pokušao da izbije loptu, ali je to uradio tako da je pogodio Agoša Vukovića u leđa. Od svega, umalo 1:2.

Nije se tako završilo, ali i remi u danu kada su pobedili najveći rivali za titulu dovoljno je veliki neuspeh za Jokanovića i igrače. Partizan nije pobedio od 23. novembra, kada je na istom stadionu stradao OFK Beograd sa 5:1.

Od tada usledili su porazi od Standarda (0:1) i Sevilje (0:3) u Ligi UEFA, odnosno Borca (0:1) u Jelen Superligi.

U narednom kolu, već u sredu, Partizan gostuje prvom pratiocu Vojvodini. Ukoliko budu igrali kao protiv Rada, crno-beli bi mogli da ostave i epitet "lideri" u Novom Sadu.

REZULTATI 16. KOLA SUPERLIGE

Banat - OFK Beograd 4:2 (1:2)
(Stević 3, 79, Milutinović 48, Đukić 63 - Milovac 18, 32)

Napredak - Borac 1:1 (1:0)
(Mitrović 45 - Grkajac 80)

Hajduk - Vojvodina 1:2 (0:0)
(Rajović 59 - Tadić 89, 90)

Jagodina - C. zvezda 1:4 (1:1)
(Pavlović 9 - Ninkov 8, Some 45, Lazetić 79, Spasojević 82a)

Partizan - Rad 1:1 (1:0)
(Ljajić 17 - Jovanović 51)

U nedelju (13.00):

Čukarički - Javor (TV RTS)

TABELA

Partizan 36, Vojvodina 33, C. zvezda 30, Javor (-1) 24, OFK Beograd 21, Hajduk 20, Borac 20, Jagodina 20, Banat 16, Rad (-1) 13, Napredak 13, Čukarički (-1) 13.

Izvor: Mondo
Admin
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 4 EmptyNed Dec 14, 2008 8:28 pm

Partizan - najjača karika ove jeseni

Srpska fudbalska jesen protekla je u znaku Partizana i njegovih stranaca - Portugalca Moreire i Senegalca Dijare, ali takođe u znaku ivanjičkog Javora, kao i potresa u Crvenoj zvezdi (na svim nivoima)...

Statistički gledano, Partizan je po svim parametrima bio najjača karika u domaćem fudbalu od avgusta do decembra.

Ostvario je najviše pobeda (11), najmanje poraza (dva), dao najviše (32) i primio najmanje golova (osam). Crno-beli su bili najuspešniji kao gosti (17 bodova), a po učinku na svom stadionu su drugi sa 20 bodova, pet manje od "najnegostoljubivije" Vojvodine. Novosađani su, doduše, odigrali meč više kao domaćini.

Najbolje ocenjeni igrač u prvom delu šampionata bio je Almani Moreira, čije su bravure dizale na noge navijače Partizana. Jedan od golova koje je dao Jagodini naći će se u konkurenciji za najlepši ove sezone. Njemu uz rame je Lamin Dijara, najbolji strelac Jelen Superlige sa 11 golova.

Interesantno je da je Partizanu ove jeseni sviran samo jedan penal (promašen), a najvećim rivalima za titulu, Vojvodini pet (iskorišćena dva) i Zvezdi četiri (iskorišćena tri).

I još jedan zanimljiv podatak - rivalima Partizana, Vojvodine i Zvezde nije sviran nijedan penal, dok su protiv Javora, koji ima isti broj bodova kao Zvezda, svirana tri jedanaesterca i sva tri su iskorišćena!

Velika boljka srpskog fudbala - neefikasnost, nije izlečena ni ove jeseni. Prosek 17 kola je 2,11 golova po meču, što je za 0,15 golova manje nego prethodne sezone.

Po jednom parametru, međutim, Partizan nije bio najbolji ove jeseni.

Statistika kaže da je Crvenu zvezdu gledalo ukupno 58.500 gledalaca, na drugom mestu je Napredak (31.500), a Partizan je tek treći (30.504). Naravno, Zvezdi u prilog ide to što je bila domaćin "večitog derbija".

U poređenju sa sezonom 2007/08, poseta superligaškim mečevima je neznatno porasla. Na 101 utakmici ove jeseni okupilo se 238.104 gledalaca, odnosno 14.006 po kolu ili 2.357 po jednom meču (u prethodnom šampionatu prosek je bio 2.320).

Najviše gledalaca bilo je, naravno, na utakmici Crvena zvezda - Partizan (30.000), a najmanje u 15. kolu, kada je na šest stadiona ukupno bilo 8.800 ljubitelja fudbala.

Kao što je već običaj, mnogi treneri su platili "glavom" lošu formu i rezultate svojih ekipa.

Šefove struke tokom jeseni su promenili: Zvezda (otišao Zdenjek Zeman, došao Čedo Janevski), Vojvodina (otišao Dragoljub Bekvalac, nasledio ga Dragan Radojičić), Rad (Marko Nikolić umesto Aleksandra Janjića), Borac (otišao Neško Milovanović), Banat (smenjen Saša Nikolić) i Čukarički (Dragoslav Stepanović poslat na "godišnji odmor"), a Napredak je blizu odluke da smeni Jovicu Škora...