Broj poruka : 295
Datum upisa : 14.07.2008
Lokacija : Sa Partizanom!

Vaterpolo Repka Srbije Empty
PočaljiNaslov: Vaterpolo Repka Srbije   Vaterpolo Repka Srbije EmptyNed Avg 10, 2008 3:00 pm

Zadužili su nas za ceo život a mi ni topik da im otvorimo... Smile

Pobeda u prvom meču B Grupe protiv Nemaca 11:7 (1:3, 5:2, 2:2, 3:0)

Igrač odluke bio je Duško Pjetlović, koji je sa čak četiri gola omogućio srpskom timu da na poluvreme ode sa pogotkom prednosti, iako su Nemci prethodno imali iznenađujućih "plus dva".

Po dva pogotka za "delfine" postigli su Vanja Udovičić i Aleksandar Šapić, dok su se Aleksandar Ćirić, Filip Filipović i Živko Gocić po jednom upisali u strelce.

Naredni meč Srbija igra protiv Hrvatske, u utorak od 9.20 časova po centralnoevropskom vremenu...
Nazad na vrh Ići dole
PFC 4ever!

PFC 4ever!

PočaljiNaslov: Re: Vaterpolo Repka Srbije   Vaterpolo Repka Srbije EmptyUto Avg 12, 2008 2:13 pm

Debakl!

Hrvatska je deklasirala Srbiju u drugom kolu gupe B olimpijskog turnira u Pekingu - 11:8 (1:3, 4:1, 4:1, 2:3).

"Delfini" su prvu četvrtinu odigrali odlično, stekli prednost od dva gola, koju su mogli i da uvećaju, ali nisu, a onda su ih u nastavku "barakude" izujedale.

Od početka druge četvrtine u bazenu je postojao samo jedan tim - tim Ratka Rudića.

"Kockaste" je pokrenuo mladi Joković sa dva pogotka, kojima je doneo izjednačenje, zatim su Hrvati projektilom Baraća prešli u vođstvo, a kasnije su koristili svaku priliku da prednost uvećaju.

A imali su takve prilike. Značajno su popravili realizaciju igrača više. Iz takvih situacija su postigli šest od osam golova u drugoj i trećoj četvrtini kada su i prelomili rezultat i presudili pobednika.

Za razliku od njih, igrači Dejana Udovičića bili su nemoćni da u odbrani zaustave Jokovića, Baraća i "brkate" drugove, a u napadu i kada bi se izborili za šut, zaustavljao ih je okvir gola.

U trećoj četvrtini srpski vaterpolisti tri puta su pogodili prečku i jednom stativu.

U finišu utakmice su "delfini" sa tri uzastopna pogotka ublažili poraz.

Najzaslužniji za ubedljivi trijumf Hrvata bili su Joković i Barać sa po tri gola, dok se na drugoj strani Šapić četiri puta upisao u strelce (jednom iz peterca).

"Vatreni" su tako došli nadomak direktnog plasmana u polufinale, ukoliko posao u grupi B odrade prema očekivanjima i budu prvi, a Srbima predstoji da u duelu sa Amerikancima (četvrtak, 4,50) odluče o drugom mestu, koje vodi u četvrtfinale.

Selektor srpskog tima Dejan Udovičić rekao je da su loša igra u drugoj i trećoj četvrtini odvele u poraz.

"Nije bilo nervoze u našoj igri i mislim da smo pokazali volju i želju da pobedimo. Propustili smo naše šanse u drugoj i trećoj četvrtini i vodjstvo Hrvata je bilo nenadoknadivo", rekao je Udovičić novinarima posle utakmice.

Porazom od Hrvatske reprezentacija Srbije najverovatnije je izgubila sve šanse za osvajanje prvog mesta i direktan plasman u polufinale.

"Sada se okrećemo tome da pobedimo sve utakmice do kraja takmičenja po grupama i da osvojimo drugo mesto. Tako ćemo, uslovno rečeno, imati lakši raspored u četvrtfinalu", rekao je Udovičić.

Srbija - Hrvatska 8:11 (3:1, 1:4, 1:4, 3:2)

SRBIJA: Šefik, Prlainović, Gocić, Udovičić 2, Savić, Pijetlović, Rađen, Filipović, Ćirić, Šapić 4, Vujasinović 1, Peković, Soro.

HRVATSKA: Vićan, Burić 1, Bušlje, Vrdoljak, Kunac, Joković 3, Smodlaka 2, Đogaš 1, Marković, Barać 3, Hinić 1, Bošković, Pavić.

Tabela: SAD i Hrvatska po 4, Srbija 2, Nemačka (-1), Kina (-1), Italija bez bodova.
Marko Jonson

Broj poruka : 69
Datum upisa : 28.07.2008

Hvala Vaterpolistima za sve pobede i medalje koje su nam do sad podarili, ali ovaj poraz od Hrvata jocolor , mnogo pece. Sad nam verovatno u 1/4 finalu dolazi 3. iz druge grupe, a u 1/2 finalu pobednik druge grupe.